Akce 2016

Všechny aktivity KPHP jsou časově srovnány v odkazu Akce 2016.
Zde jsou umístěny fotogalerie z jednotlivých akcí.

Byli jsme si zastřílet z opravdových zbraní

KPHP pro Vás připravil naprosto výjimečnou akci. Zastříleli jsme si z několika druhů střelných zbraní ráže 9 mm.

Kdy: čtvrtek 28. ledna. V kolik: 20.00 - 21.30 hodin. Kde: střelnice na Florenci, Sokolovská 23.

Mohli jsme si vyzkoušet ostrou střelbu ze zbraní ráže 9 mm. Byli k dispozici pistole a samopal kalašnikov. Celkem se nás sešlo 9 lidí. Pod vedením dvou instruktorů a seznámení se se zásadami bezpečnosti střelby jsme uchopili zbraně i náboje a pustili jsme se do míření na terč.

Perfektní adrenalin pro všechny zúčastněné. Nabíjelo se a pálilo do terčů. Výsledky byly kupodivu úspěšné i pro úplné laiky. Tedy ty z nás, kteří drželi zbraně prvně v ruce. Někteří byli ostřílení střelci a pálili jednu ránu za druhou s minimální odchylkou. Samozřejmě nešlo o to kdo bude nejlepší. Cílem bylo si zbraně vyzkoušet a suprově se pobavit. Největší zájem byl o samopal kalašnikov. Z něj se však muselo střílet jen jednotlivými dávkami.

Každý si zakoupil tolik nábojů, kolik chtěl vystřílet. Akce se moc povedla. Všichni byli nadmíru nadšení a budeme se těšit na opakování. Pravděpodobně na podzim 2016.

Ve fotogalerii najdete několik obrázků.

Maškarní ples v březnu 2016

Ples se konal v restauraci a salonku hotelu Čertousy 18. března od 19.00 hodin. Zúčastnilo se relativně málo lidí. Důvodem byla chřipková epidemie, která bohužel zužovala minimálně 8 lidí. Nicméně jsme si všichni ples řádně užili. A to nejen díky maskám, kterých bylo opět hodně, ale i díky kvalitní hudbě v podání tradiční tříčlenné kapely na našich plesech. Skvělá živá hudba v podání dvou muzikantů (multifunkční klávesy a kytara) a zpěvačky, která neúnavně zpívala až do poslední minuty. Samozřejmostí byl bohatý raut v restauraci hotelu. Výběrem: smažené řízečky, guláš, zeleninový salát, těstovinový salát, ovocný salát, slané i sladké pečivo a další pochutiny. Bohužel zůstalo hodně jídla, neboť se objednalo pro "zakoupené lístky", ale nakonec nás bylo podstatně méně, viz výše.

Kulturní vložkou byl tentokrát mladý profesionální taneční pár, který nám předvedl několik druhů tanců ze svého umění. Tanečníci nám ukázali, jak se má tancovat na profi úrovni. Samozřejmě jsme nemohli dosáhnout jejich úrovně, ale i tak jsme tancovali div ne o život. Páry se různě prostřídávaly a bylo zajímavé sledovat, jak spolu tancují různé masky. Kolem 23.hodiny bylo vyhlášení nejlepších masek. Ač bylo vítězů i "poražených", obdiv si zaslouží každá maska. Už jen proto, že každý věnoval svému "převtělení" svůj osobní čas. Atmosféra byla opravdu úžasná. Konec plesu byl v 1.30 hod po půlnoci. Poslední písnička dozněla a my jsme se začali pomalu ubírat k domovům. Ranní spánek byl jistě každému vysvobozením od zvyšující se únavy během tancování. Nejlépe celý ples vystihují fotografie z plesu.

Ples v roce 2017 plánujeme na únor. Věříme, že se tentokráte bude moci zúčastnit více lidí.

Tradiční velikonoční bowling.Opět se uskutečnil Velikonoční bowling v restauraci U Pekaře.
Tentokrát: 14. dubna 2016, od: 19.00 do 21.00 hodin (zamluveny 4 dráhy)

Bylo nás celkem 16 hrající kuželkářů a několik "pozorovatelů". Akce se jako vždy velmi vydařila. Letos bylo navrženo jiné rozdělení hráčů do skupin. Po úvodních dvou treninkových kolech se nadepsali papírky se jmény a byli vybráni 4 nejlepší hráči jako vedoucí 4členných skupin. Ti si losovali svůj tým. Nemohly tak vzniknout silné a slabé skupiny. Tedy ani vítězů nebylo "předem" jasných, jako tomu bylo většinou při minulých kláních. Tentokráte se netušilo, kdo si nakonec odnese ceny pro vítěze (3 hlavní velké koláče) a ceny pro nejlepšího jednotlivce z řad žen i mužů. Dokonce byl i koláč pro nejhorší ženu a nejhoršího muže v počtu naházených bodů v jednom odehraném kole. Byla tak zajímavější a pestřejší škála odměn. Ty byly v podobě velkých a malých koláčů od Pekařství Moravec. Obrázky najdete ve fotogalerii bowlingu. Opět byl bohatý a velmi chutný raut, připravený personálem restaurace. Řízečky, kuřecí paličky na medu, žebírka, zeleninový salát a další pochutiny v podobě salámů, sýrů, samozřejmě nechybělo pečivo.

Těšíme se na další bowling, plánovaný na podzim letošního roku.

Petanque pod vedením instruktora

V neděli 18. září se uskutečnil trenink ve hře petanque. Sešli jsme se v 15.00 hodin před Sokolovnou v Horních Počernicích, kde je hřiště určené pro petanque. Instruiktorkou byla paní Marie Spinková, která nám dala několik rad, jak držet kouli a především, jak ji vyhodit z ruky

Po instruktáži a ukázce i treninku jsme si zahráli ve dvojicích už skutečný zápas. Bylo nás akorát do dvoji, neboť se nás sešlo 6 zájemců. Z toho 4 z KPHP a 2 hosté. Přálo nám i počasí. A ač to vypadalo již ráno na celodenní déšť, na hru jsme měli štěstí. Strávili jsme příjemnou hodinku hraním a pak nás vyhnal deštík. Nikdo nevyhrál ani neprohál, body jen určily lepší dvojici. Budeme se těšit od jara do podzimu, že se opět potkáme a hru zopakujeme. Zábava i mírný adrenalin byly součástí akce. Bohužel nikdo neměl fotoaparát a tak akce zůstala jen ve vzpomínkách.

Kontakt

Klub podnikatelů Horní Počernice Náchodská 2421
Praha 9 - Horní Počernice
193 00
Jednatel KPHP:
Ing. Jaroslav Šabatka
Tel.: 603 724 578

IČO: 65400224
DIČ: CZ65400224
klub-podnikatelu@seznam.cz